Spłata kredytu bezpośrednio w walucie

Kredyt spłacany w CHF? Dla Projuste to nie problem.

Program sam rozpoznaje, czy rata została zapłacona w walucie i automatycznie bierze to pod  uwagę. Wystarczy, że podasz informacje o spłacie w sposób zaprezentowany w zaświadczeniu  banku. Co oznacza dla frankowicza spłata kredytu bezpośrednio w walucie?

Celem wprowadzonej w życie w 2011 roku tzw. ustawy antyspreedowej jest umożliwienie  kredytobiorcom wpłacania rat bezpośrednio w CHF. To z kolei znacznie obniża miesięczny koszt  umowy, ponieważ w tym przypadku nie ma zastosowania kurs ustalony przez bank.

Dzięki temu rozwiązaniu osoby spłacające raty mogą zakupić walutę w dowolnym, dogodnym i najbardziej korzystnym dla nich miejscu, oferującym najlepsze ceny. Mogą to być zarówno  kantory stacjonarne, jak i internetowe, które w większości przypadków cieszą się dużo bardziej atrakcyjnymi ofertami zakupu franka szwajcarskiego, niż ma to miejsce w banku. Dzięki temu frankowicze mogą w łatwy sposób uniknąć tzw. spreedu, czyli różnicy pomiędzy kursem kupna, po jakim bank przeliczył wypłaconą kwotę w walucie CHF, a kursem sprzedaży, po jakim bank  przelicza każdą spłacaną ratę.

Co w przypadku, gdy kredyt zostaje unieważniony przez sąd?

Jak w przypadku każdego rodzaju umowy, każda ze stron zobowiązana jest do zwrotu należności, których nawzajem sobie udzieliły. Oznaczać to będzie, że frankowicz zobowiązany jest do zwrotu pełnej kwoty otrzymanej przez bank na podstawie podpisanej umowy, natomiast bank powinien zwrócić kredytobiorcy pełną kwotę uregulowanych przez niego rat w odpowiedniej walucie.

Do czego służy kalkulator Projuste?

Dzięki niemu w łatwy sposób wykonasz wszystkie możliwe symulacje dla swojej umowy i  dowiesz się, jaka sytuacja będzie dla Ciebie najbardziej korzystna. Dzięki narzędziu wykonana zostanie profesjonalna analiza, dzięki której dowiesz się jak umowa o kredyt była wykonana, a wybranymi stanami hipotetycznymi. Wybierając jeden z modułów masz możliwość wykonania precyzyjnej analizy roszczeń w sporach o umowy powiązane z walutą obcą, w tym CHF. Sprawdź w zakładce Raport jak wygląda przykładowa analiza i wybierz jeden z modułów, z którego chcesz skorzystać. Pamiętaj, że możesz wybrać również kilka modułów i połączyć je w  jeden, szczegółowy raport.

Wkrótce w systemie zostanie również zaimplementowany kolejny wariant wyliczeń na wypadek zapłaty bezpośrednio w walucie. Oznacza to raporty jeszcze bardziej dostosowane do potrzeb uczestników procesu.

Zapoznaj się z możliwościami Projuste na naszej stronie internetowej i skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego!

LinkedIn
Facebook
Twitter

Share this post

LinkedIn
Facebook
Twitter

Recent articles